Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення17.03.2020, 14:24

Розпочалося тестування подання звітності небанківськими фінансовими установами до Національного банку

Із 2 березня 2020 року розпочалося тестування Національним банком процесу подання звітності небанківськими фінансовими установами (НФУ), регулювання та нагляд за якими з 1 липня 2020 року перейде до НБУ від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг у межах проєкту “спліт”.

Тестове подання звітності дасть змогу НФУ адаптуватися до формату подання даних, який використовується в НБУ, при цьому перелік звітних показників залишатиметься незмінним до кінця 2020 року.

Протягом тестового періоду (до 1 липня 2020 року) спеціальний ресурс Національного банку для подання звітності portal.bank.gov.ua (далі – вебпортал) функціонуватиме в режимі отримування, перевірки звітності, надання протоколів помилок. Тестова звітність подаватиметься за 4 квартал 2019 року. Термін подання тестової звітності не обмежений існуючими нормативно-правовими актами.

Для зручності НФУ на сайті Національного банку розміщено реєстр показників тестових файлів звітності та основні вимоги до їх формування, у тому числі:

  • описи показників та контролів до цих показників;
  • довідники для формування показників із переліком метрик (вимірів);
  • описи параметрів (можливих розрізів інформації);
  • некласифіковані реквізити показників;
  • xsd-схеми звітних файлів;
  • інструкції з формування звітності та щодо REST API (доступно через посилання на вебпорталі).

Поступово відбуватиметься адаптація існуючих форм звітності до формату даних НБУ та розміщення відповідних реєстрів на сайті. Це дасть змогу провести тестування за всією сукупністю звітних показників та найефективніше розпочати подання звітності небанківськими фінансовими компаніями до Національного банку з 1 липня 2020 року.

Незабаром на сторінках Національного банку в соціальних мережах та на сайті також буде розміщено відеоінструкцію про процедуру формування звітності. Технічна підтримка суб’єктів подання звітності на вебпорталі (надання логіну та пароля доступу, консультативна допомога щодо формування звіту у форматі XML) здійснюється відділом систем автоматизації Департаменту інформаційних технологій НБУ (тел. +380 44 527 32 83; +380 44 527 32 65; +380 44 527 30 68).

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...