Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення21.11.2019, 09:40

Інформаційне повідомлення про необхідність передачі в управління іншій фінансовій установі – управителю фонд фінансування будівництва, який знаходиться в управлінні ПАТ «ФК «СТС-Інвест», у зв’язку з анулюванням ліцензії останньому

     Статтею 23 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» передбачена можливість заміни управителя ФФБ за рішенням суду, що набрало законної сили, прийнятим за зверненням довірителів ФФБ або відповідного органу, що здійснює нагляд та регулювання діяльності управителя, у зв`язку з порушенням управителем законодавства про фінансові послуги ФФБ шляхом передачі в управління іншій установі.

     Порядок передачі фонду фінансування будівництва або фонду операцій з нерухомістю в управління іншій фінансовій установі за рішенням суду затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 490.

    Відповідно до пункту 1 частини 6 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070/2011, Нацкомфінпослуг для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право звертатися до суду з позовами (заявами) щодо порушення законодавства про фінансові послуги, а також в інших передбачених законом випадках.

     Таким чином, наведені правові норми надають Нацкомфінпослуг право звертатися до суду з позовами про передачу ФФБ в управління іншій фінансовій установі за наявності факту порушення управителем законодавства про фінансові послуги ФФБ.

    Слід зазначити, що Нацкомфінпослуг не наділена чинним законодавством правом самостійно обирати нового управителя, в зв’язку з чим, прийняттю рішення про звернення до суду із значеним позовом передує необхідність визначити відповідну фінансову установу, яка надасть згоду на передачу їй в управління ФФБ за рішенням суду.

      У зв’язку з анулюванням ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг, а саме на управління майном для фінансування об’єктів будівництва та/або операцій з нерухомістю відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» ПАТ «ФК «СТС-Інвест» (код ЄДРПОУ 32682420), в управлінні якого знаходиться ФФБ за будівельною адресою: Одеська обл., м. Чорноморськ,  вул. Карла  Маркса, 4, буд. № 7;8;9;10;11, зазначений ФФБ потребує заміну управителя на іншу фінансову установу – управителя ФФБ.

      Таким чином, фінансовим установам – управителям ФФБ, які зацікавлені у передачі їм в управління вищезазначеного ФФБ, просимо у термін до 21.12.2019 повідомити Нацкомфінпослуг у довільній формі про намір прийняти цей ФФБ в управління.       

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...