Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення02.10.2019, 16:52

Європейською стороною підтверджено позицію щодо виключення кредитних спілок України з-під дії Директиви 2013/36/ЄС та Регламенту (ЄС) 575/2013

27.09.2019 член Нацкомфінпослуг О. Максимчук та начальник відділу європейської інтеграції та управління проектами міжнародної технічної допомоги управління розвитку ринків фінансових послуг та міжнародного співробітництва П. Прокопенко взяли участь у засіданні Кластера 1 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, яке відбулось у м. Києві.

Під час заходу О. Максимчук ознайомила сторону ЄС із заходами, вжитими Нацкомфінпослуг, з метою удосконалення регулювання та нагляду на ринку кредитної кооперації. Зокрема, було поінформовано про нову редакцію Положення про обов'язкові фінансові нормативи, до розробки якого активно залучались експерти проекту USAID САР та Всесвітньої Ради Кредитних Спілок (WOCCU), а також перереєстрацію у Верховній Раді України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок (реєстр. № 1110 від 29.08.2019).

У рамках представлення актуалізованого переліку європейського законодавства у фінансовій сфері стороною ЄС було підтверджено позицію щодо виключення кредитних спілок України з-під дії Директиви 2013/36/ЄС та Регламенту (ЄС) 575/2013.

Зі свого боку, О. Максимчук підкреслила, що зазначене застереження дозволить Нацкомфінпослуг підвищувати ефективність нагляду за кредитними спілками поступово та з максимальним урахуванням їх поточного рівня розвитку, а також уникнути встановлення по відношенню до учасників цього ринку надмірних вимог.

 

 

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...