Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення17.04.2019, 12:44

Інформаційне повідомлення за результатами засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ

27 березня 2019 року відбулося засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ.

За результатами засідання Нацкомфінпослуг погоджено внесення змін до Положення про порядок та умови формування страхового резервного Фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах за рахунок додаткових гарантійних внесків, які забезпечують компенсаційні гарантії в системі прямого врегулювання збитків за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (далі – Положення).

Метою внесення змін до Положення є забезпечення однозначного розуміння страховиками – учасниками Угоди про пряме врегулювання збитків (далі – Угода) умов використання коштів додаткових гарантійних внесків до Фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах (далі – ДГВПВЗ), сформованих відповідно до Положення, після добровільного припинення участі страховика в Угоді.

Протягом IV кварталу 2018 року з Угоди на підставі власних заяв добровільно вийшли два страховики. Після цього виникли питання щодо формування та використання коштів ДГВПВЗ за підсумками розрахункових сесій, у яких зазначені страховики братимуть участь до повного завершення взаєморозрахунків за збитками, прийнятими для врегулювання страховиками – учасниками Угоди до припинення участі зазначених страховиків в Угоді.

Суть змін полягає в такому:

  • нормативний розмір незнижувального залишку коштів ДГВПВЗ для страховика, який вийшов з учасників Угоди, фіксується і не переглядається відповідно до умов Положення;
  • сплачені страховиком кошти ДГВПВЗ можуть використовуватися для виконання зобов'язань страховика за результатами розрахункових сесій, проведених після припинення його участі в Угоді;
  • у разі недостатності залишку сплачених страховиком коштів ДГВПВЗ для виконання зобов'язань страховика за результатами розрахункових сесій, проведених після виходу (виключення) страховика із системи прямого врегулювання збитків, страховик зобов’язаний вносити ДГВПВЗ на недостатню суму відповідно до умов цього Положення.

У змінах до Положення зазначено, що до завершення взаєморозрахунків між страховиками відповідно до умов Угоди Положення є обов’язковим для виконання страховиками – членами МТСБУ, які не тільки є, але й були учасниками Угоди. Разом із тим передбачено, що на страховика, який вийшов або був виключений із системи прямого врегулювання збитків, не розповсюджуються заходи, передбачені п. 2.4 Положення у разі порушення ним зобов’язань щодо сплати коштів ДГВПВЗ у частині двократного збільшення незнижувального залишку ДГВПВЗ.

 

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...