Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаІнформаційні повідомлення15.03.2019, 15:52

Щодо порядку прийняття Нацкомфінпослуг рішень про анулювання ліцензій на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), на підставі заяви ліцензіата

Частиною другою статті 16 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” (далі — Закон), визначено підстави для прийняття Нацкомфінпослуг рішення про анулювання ліцензій.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 16 Закону, підставою для прийняття рішення про анулювання ліцензії є заява ліцензіата про анулювання власної ліцензії.

Законодавством не визначено форми заяви про анулювання власної ліцензії, однак, з метою уникнення неоднозначного тлумачення її змісту, пропонуємо в заяві про анулювання власної ліцензії, зазначати повну назву ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної  діяльності на ринку цінних паперів).

Нацкомфінпослуг, протягом п'яти робочих днів з дня одержання заяви ліцензіата про анулювання власної ліцензії, приймає рішення про анулювання ліцензії. Рішення набирає чинності з дня його прийняття.

Прийняте рішення оприлюднюється на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг у мережі Інтернет не пізніше наступного робочого дня після його прийняття.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 16 Закону, не є підставою для анулювання ліцензії заява ліцензіата про анулювання його ліцензії, що подана після видання Нацкомфінпослуг розпорядчого документа про проведення перевірки додержання таким ліцензіатом вимог ліцензійних умов і до закінчення строку:

перевірки та усунення порушень ліцензійних умов (у разі їх наявності);

у тридцять робочих днів після спливу терміну виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов (крім випадку видання протягом цього строку Нацкомфінпослуг розпорядчого документа про проведення позапланової перевірки виконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов).

Слід зазначити, що розпорядчими документами про проведення перевірки додержання таким ліцензіатом вимог ліцензійних умов є розпорядження Нацкомфінпослуг про призначення позапланового заходу державного нагляду (контролю) або розпорядження про затвердження плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Нацкомфінпослуг на  поточний рік.

З Річним планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) Нацкомфінпослуг на 2019 рік можна ознайомитись на веб-сайті Нацкомфінпослуг у мережі Інтернет за посиланням https://www.nfp.gov.ua/ua/Informatsiini-povidomlennia/26651.html

 

 

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...