Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаГоловні події10.02.2020, 16:00

Нацкомфінпослуг уклала меморандуми про співпрацю з Національним банком та НКЦПФР в межах реалізації положень Закону про “Спліт”

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), підписала меморандуми про взаємодію і співпрацю з Національним банком та Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) з метою забезпечення реалізації положень Закону про “Спліт” у частині передачі функцій державного регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами від Нацкомфінпослуг до Національного банку та НКЦПФР.

Нагадаємо, що у вересні минулого року було прийнято Закон, який передбачає так званий "Cпліт". Згідно із законом, повноваження та функції Нацкомфінпослуг з 01.07.2020 перейдуть до правонаступників — Національного банку та НКЦПФР.

Підписані регуляторами документи забезпечать більш скоординований та ефективний процес передачі функцій з регулювання та нагляду за ринком небанківських фінансових послуг від Нацкомфінпослуг до Національного банку та НКЦПФР.

Документи були підписані Головою Нацкомфінпослуг Ігорем Пашком, в.о. Голови Національного банку Катериною Рожковою та Головою НКЦПФР Тимуром Хромаєвим.

Меморандуми передбачають:

  • створення робочих груп з представників регуляторів, які координуватимуть взаємодію з метою передачі функцій;

  • порядок обміну між інституціями інформацією з кадрових питань, планами роботи Нацкомфінпослуг на 2020 рік, у тому числі щодо запланованої діяльності Нацкомфінпослуг з підготовки проєктів регуляторних актів;

  • передачу Національному банку та НКЦПФР документів та матеріалів, створених Нацкомфінпослуг у процесі виконання своїх повноважень та функцій;

  • обмін інформацією про нагляд за небанківськими фінансовими установами, у тому числі досвідом щодо проведення перевірок та застосування заходів впливу.

Меморандум між Нацкомфінпослуг та Національним банком набрав чинності 7 лютого 2020 року, між Нацкомфінпослуг та НКЦПФР — 10 лютого 2020 року. Документи будуть діяти до моменту завершення його Сторонами реалізації положень Закону про “Спліт”.

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...