Стандартна версія
Національна комісіящо здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг)
ГоловнаГоловні події27.11.2019, 09:26

Нацкомфінпослуг спільно з проєктом EU-FINSTAR, галузевими асоціаціями та навчальними закладами проведено серію заходів на безоплатній основі, присвячених питанням переходу до подання фінансової звітності на основі таксономії XBRL

Відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” з 2020 року переважна частина фінансових установ, нагляд за якими здійснює Нацкомфінпослуг, буде зобов'язана складати і подавати фінансову звітність на основі української таксономії МСФЗ у єдиному електронному XBRL форматі, визначеному Міністерством фінансів України.

Розуміючи, що перехід до нових стандартів підготовки фінансової звітності є значним викликом, Нацкомфінпослуг було приділено значну увагу вжиттю заходів з метою підвищення поінформованості учасників ринку з цих питань.

За ініціативи Нацкомфінпослуг, спільно з проектом технічної допомоги ЄС “Технічна допомога за пріоритетними напрямками фінансового сектору” (EU-FINSTAR), а також із залученням галузевих асоціацій та вищих навчальних закладів впродовж вересня — листопада 2019 року було проведено більше 10 ознайомчих та практичних заходів на безоплатній основі, які мали на меті ознайомити учасників зі змінами в підготовці та поданні фінансової звітності з 2020 року та основами розуміння таксономії XBRL.

Окремо для учасників було представлено розроблений проєктом EU-FINSTAR інструмент “іXBRL tool”, який може виступати альтернативою іншим програмним рішенням, які генерують файли звітності в таксономії XBRL, на безоплатній основі.

За експертними оцінками, всього в проведених заходах взяли участь понад 600 осіб очно, а також понад 1600 — дистанційно, що дозволяє говорити про охоплення навчанням переважної більшості установ, нагляд за якими здійснює Нацкомфінпослуг.

Слід зазначити, що на офіційній сторінці Нацкомфінпослуг у мережі Facebook розміщено запис заходу, який був проведений 21.11.2019 на базі Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана та наразі доступний для ознайомлення. Презентацію із заходу можна завантажити за цим посиланням.

Звертаємо також увагу на можливість ознайомлення з інформаційними матеріалами щодо таксономії XBRL, які були розміщені на сайті раніше та доступні за цим посиланням.

Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...