Українська    Русский   English 
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг

Національна комісія, що здійснює державне
регулювання у сфері ринків фінансових послуг

Нацкомфінпослуг
Лист Голові комісії

Сервісний центр

 

Повідомлення про оприлюднення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг „Про внесення змін до Порядку складання звітних даних страховиків щодо надання актуарного звіту”

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, на виконання абзацу другого частини третьої статті 28 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”, повідомляє про оприлюднення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг „Про внесення змін до Порядку складання звітних даних страховиків щодо надання актуарного звіту” (далі – проект розпорядження).

Міжнародні стандарти фінансової звітності встановлюють, що страховик має розкрити інформацію щодо проведення перевірки (оцінки) адекватності своїх страхових зобов’язань та результатів такої перевірки.

Також проект розпорядження розроблено з метою вдосконалення звітності страховиків відповідно до Основних принципів страхування, стандартів, рекомендацій та методології оцінки Міжнародної асоціації органів страхового нагляду.

Відповідно до Основних принципів страхування, стандартів, рекомендацій та методології оцінки Міжнародної асоціації органів страхового нагляду страховик повинен забезпечити здійснення актуарної функції, зокрема, з метою здійснення актуарної оцінки страхових резервів. Основними принципами страхування, стандартами, рекомендаціями та методологією оцінки Міжнародної асоціації органів страхового нагляду зазначається, що звіт щодо актуарних оцінок надається, зокрема, органу нагляду.

У зв’язку із зазначеним, а також з метою запровадження міжнародно визнаних правил розвитку ринків фінансових послуг та організаційно-методичного забезпечення проведення актуарних розрахунків виникла необхідність доповнити форми звітних даних страховиків актуарним звітом.

Проектом розпорядження передбачено зміни до Порядку складання звітних даних страховиків, відповідно до яких страховики разом із річною звітністю та звітними даними подають до Нацкомфінпослуг актуарний звіт. Також Порядок складання звітних даних страховиків доповнюється новим додатком, яким встановлюється перелік інформації, яка повинна міститися в актуарному звіті.

Зауваження та пропозиції до проекту розпорядження приймаються протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем оприлюднення проекту акта за адресою:

Нацкомфінпослуг: м. Київ-001, вул. Б. Грінченка, 3.

Проект розпорядження Нацкомфінпослуг

Додаток 5 до Порядку складання звітних даних страховиків

Аналіз регуляторного впливу